Салата от Бейби микс с печени скилидки чесън, млечен сос овкусен със билково олио

image

За салатата:

Бейби микс от Green to Go 150гр

За млечния сос:

Кисело мляко 100мл
Черен пипер 1гр
Сол 2гр

За печените скилидки чесън:

Слънчогледово олио 5мл
Скилидки чесън 20гр
Сол 1гр
Черен пипер 1гр

За билковото олио:

Сусамово олио 10мл
Зехтин 10гр
Кориандър 3гр
Мента 3гр
Сол 1гр
Лимонов сок 3мл

За дресинга:

Мед 2гр
Бяло саламурено сирене 15гр
Репички 10гр
Ленти от краставици 20гр
image
image

Процедура за салатата:

Процедура за цеденото мляко:

Процедура за печените скилидки чесън:

Процедура за билковото олио:

Процедура за лентите от краставици и репичките:

Презентация:

1) Поставете цеденото мляко в основата на чинията
2) Поставете овкусените листа с билково олио(дресинг) върху киселото мляко
3) Добавете краставиците и репичките
4) Доовкусете с билковото олио и мед (дресинг)
5) Сложете втечнения мед около листата на салатената смес
6) Накрая добавете бялото сирене
7) Добър апетит